Aparat wziewny AAV100

AAV100

Urządzenie AAV100 powstało jako aparat do anestezjologii wziewnej, dedykowany punktom weterynaryjnym, w których możliwość przemieszczania aparatury jest priorytetem.
Kompletnie wyposażony system AAV100 gotowy do pracy jest zainstalowany na monolitycznej platformie z hamowanymi kółkami.
Zastosowanie takiego rozwiązania, pozwala lekarzom weterynarii decydować o ostatecznym wyposażeniu zestawu do znieczulenia wziewnego, oraz ułatwia przemieszczanie miedzy pomieszczeniami.
Ten walor oraz fakt wysokiej niezawodności sprawił, że system znalazł już wielu zadowolonych klientów.
System AAV100 to konfiguracja aparatu anestezjologicznego pozwalająca na bezpieczne znieczulenie wziewne pacjentów o bardzo szerokim zakresie wagowym, od małych gryzoni po psy oraz olbrzymich. Urządzenie wyposażone jest w regulowany przepływomierz gwarantujący dopasowanie ilości gazu nośnego do indywidualnych potrzeb pacjenta.
W module zastawek z manometrem i regulowanym zaworem nadciśnienia oraz pochłaniaczem dwutlenku węgla do pracy w układzie półzamkniętym zyskamy możliwość dołączenia respiratora (ten ostatni wyraz bym zrobił kursywą z możliwością kliknięcia i przeniesienia).
Jednakże najważniejszą częścią składową wszystkich systemów anestezjologii wziewnej jest parownik gazów anestezjologicznych.
Parownik to produkt naszego wieloletniego partnera handlowego zajmującego się produkcją tych urządzeń stosowanych w medycynie ludzkiej i weterynaryjnej na całym świecie.
Daje on pewność i bezpieczeństwo pracy zarówno dla pacjenta jak i dla zespołu prowadzącego zabieg z zastosowaniem znieczulenia wziewnego.
Ważną cechą naszego systemu jest możliwość wyboru parownika zależnie od stosowanego anestetyku. Dodatkowo nasz system pozwala na późniejszą zmianę parowników, dzięki łatwej metodzie ich demontażu.
System AAV100 dostarczamy do lecznicy w konfiguracji z rurami, workami oddechowymi oraz łącznikami. Nabywca nie musi indywidualnie poszukiwać elementów dodatkowego wyposażenia, co pozwala na rozpoczęcie pracy zaraz po dostawie i po wysyceniu parownika anestetykiem.

Budowa urządzenia umożliwia instalacje na samojezdnej platformie Systemu AAV100 dodatkowych elementów takich jak: koncentrator tlenu, butla z tlenem czy monitor funkcji życiowych zależnie od preferencji operatora/anestezjologa.
Aparaty wykorzystywane do znieczulenia wziewnego to bardzo istotny element wyposażenia punktów weterynaryjnych. Do upowszechnienia się tych systemów przyczyniła się dbałość o bezpieczeństwo pacjentów oraz łatwość prowadzenia znieczulenia. Zastosowane rozwiązania w aparatach do anestezjologii wziewnej firmy Sigmed gwarantują wieloletnią bezawaryjną pracę.
A zaplecze techniczne oferuje serwis również pogwarancyjny.